niedziela, 2 października 2016

Farmona Jantar - mgiełka do włosów

Kolejny kosmetyk marki Farmona dołączył do mojej kolekcji i do codziennej pielęgnacji. Tym razem znów chodzi o zdrowie moich włosów i oczywiście o linię Jantar. Jak już pisałam wcześniej bardzo zaprzyjaźniłam się z szamponem i odżywką tej marki, dlatego też chętnie i nie ukrywam że z dużymi nadziejami sięgnęłam po kolejny produkt tej linii. Słynna linia Jantar słynie przede wszystkim z tego, że zawiera aktywny wyciąg z bursztynu. I w tym przypadku go nie mogło zabraknąć. Jest on naturalnym filtrem UV, dzięki czemu włosy są cały czas chronione przed szkodliwym działaniem słońca i zanieczyszczeniem środowiska. Proteiny pszeniczne przylegając cienką warstwą do włosów, chronią je przed nadmiernym wysuszeniem, a także nawilżają, odżywiają i ułatwiają rozczesywanie włosów. Mgiełka zawiera również wyciąg z zielonej herbaty, cenne źródło mikroelementów, zapewnia doskonałe odżywienie skóry głowy i mieszków włosowych. Dodatkowo d-pantenol nawilża i stymuluje pęcznienie keratyny, przez co wyraźnie wzmacnia i pogrubia włosy oraz nadaje im piękny połysk.


Moje wrażenia? Przede wszystkim należę do leniwych osób i uwielbiam odżywki bez spłukiwania, a zatem Farmona na wstępie miała duży plus. Po użyciu tej mgiełki włosy ładnie się błyszczą i rzeczywiście lepiej się rozczesują. Nie używam jej jakoś regularnie, ale gdy odczuję taką potrzebę, albo gdy nie mam czasu lub chęci użycia zwykłej odżywki. Po umyciu włosów i przetarciu ich ręcznikiem, psikam parę razy ową mgiełką i zabieram się do ich rozczesywania. Zaczęłam używać ją już w lato i sprawdziła się ona naprawdę dobrze. Włosy się nie przesuszają i nie plączą, myślę że jesienią przy wietrznych i deszczowych dniach również zda ona egzamin!


Podsumowując po raz kolejny potwierdza się, że polska firma robi jedne z najlepszych kosmetyków. Dodatkowymi plusami tego kosmetyku jest również duża wydajność i niska cena (200ml w cenie 8złotych!). Przyjemny lecz nie duszący zapach i brak jakichkolwiek podrażnień skóry głowy. 

1 komentarz:

Jestem wdzięczna za każdy dodany komentarz oraz sugestię.
Zaobserwuj mnie, aby śledzić moje posty na bieżąco :) ♥
____________________________________________________

Thank you for every single comment and advice. Please follow me, so You could see every new post :) ♥